Кафедра туралы

№3 жалпы тәжірибелік дәрігерлердің интернатура және резидентура бөлімі 2012 жылы ұйымдастырылған. Кафедраның бірінші меңгерушісі және ұйымдастырушысы медицина ғылымдарының кандидаты, Еуропалық урологтар қауымдастығының, Қазақстан отбасылық дәрігерлер қауымдастығының мүшесі Ақажанов Нұрбек Арасанұлы. 2011 жылы Алматы қаласы бойынша «Үздік денсаулық сақтау қызметкері» энциклопедиясына енгізілген «Жылдың үздік дәрігері» атағын иеленсе, 2012 жылы «Д.А. Қонаев. 2012 жылы Қазақстан Республикасының «Денсаулық сақтау саласының үздік менеджері» атағына ие болды.

Бегімбетова Р.С. Медицина ғылымдарының докторы, профессор 2010 жылдың қыркүйегінен 2011 жылдың наурыз айына дейін №2 жалпы тәжірибелік дәрігерлердің интерндерді дайындау кафедрасының меңгерушісі, кейін сол кафедраның профессоры қызметін атқарды. 2012 жылдың 3 қыркүйегінен бастап  № 2 ЖМ интернатура және резидентура бөлімі меңгерушісінің м.а болып қызмет атқарған. Көп жылғы еңбегі мен университеттің дамуына қосқан үлесі үшін профессор Бегімбетова Р.С. – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің және университеттің Құрмет грамоталарымен, «Қазақ КСР денсаулық сақтау ісінің үздігі» төсбелгісімен, ҚазҰМУ-дің алтын медалімен, «Еңбек ардагері» медалімен марапатталған, «Еңбек ардагері» атағы бар. ҚазҰМУ құрметті профессоры.

2015 жылдан бастап кафедра меңгерушісі міндетін атқарушы Карибаева Дина Орынбасарқызы, доцент, медицина ғылымдарының кандидаты, Қазақстан отбасылық дәрігерлер қауымдастығының мүшесі, жоғары санатты жалпы тәжірибелік дәрігер.

2016 жылдың қыркүйек айынан бастап кафедра меңгерушісі қызметін медицина ғылымдарының кандидаты, доцент, жоғары санатты дәрігер, педиатр Рамазанова  Шолпан Хамзақызы атқарып келеді.

2021 жылдан бастап кафедра меңгерушісі қызметін медицина ғылымдарының докторы, профессор, жоғары санатты дәрігер, акушер-гинеколог Мереева  Алла Эвелиевна атқарып келеді.

1989 жылы Алматы  мемлекеттік медицина институтының емдеу факультетін үздік бітірді. 1989-1990 жж. Акушерия және гинекология мамандығы бойынша интернатураны аяқтады. 1990-2004 жылдары Алматы қаласындағы №5 перзентханада жүктілік физиологиясы кафедрасының ординаторы, жүкті әйелдер патологиясы бөлімінің меңгерушісі болып жұмыс істеді. 2004 жылы кандидаттық диссертациясын қорғады, кандидаттық диссертациясының тақырыбы «Төмен күшті тұрақты электр тогы арқылы үшінші және босанғаннан кейінгі ерте кезеңде қан кетудің алдын алу». 2008 жылы докторлық диссертациясын қорғады, докторлық диссертациясының тақырыбы «Жатырда тыртық бар жүкті әйелдерді кесарь тілігі және босануы» деп аталды. профессор Миреева А.Е. 80-нен астам ғылыми еңбектің авторы, оның ішінде қазақ тіліндегі акушерлік және гинекология бойынша 1 оқулық, 2 оқу-әдістемелік құрал, 5предпатент алды.

Ғылыми қызығушылықтары: Акушерлік және гинекологияның өзекті мәселелері.

Медициналық көмектің тиімді және қолжетімді жүйесін құру, әлеуметтік-бағдарланған МСАК-ты басымдықпен дамыту негізінде тиімді денсаулық сақтау жүйесін қалыптастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Президенті Н.Назарбаевтың Жолдауын іске асыру мақсатында МСАК орталығы  Біріккен университеттік клиникада құрылды. №3 жалпы тәжірибелік дәрігерлердің интернатура және ординатура кафедрасы алғашқы медициналық-санитарлық көмек кафедрасы болып өзгертілді (ҚазҰМУ Ғылыми кеңесі отырысының 2014 жылғы 29 қаңтардағы № 7 хаттамасынан үзінді). Кафедраның негізгі базасы Біріккен университеттік клиника жанындағы МСАК орталығы болып табылады.

Кафедра интернатурада жалпы тәжірибелік дәрігерлерді дайындайды. Интернатураның мақсаты – жалпы тәжірибелік дәрігерлерді (отбасылық дәрігерлерді) отбасылық амбулаторияларда, емханаларда, медициналық бөлімшелерде, жедел медициналық көмек көрсету қызметтерінде, орта және жоғары оқу орындарында, мемлекеттік емес медициналық мекемелерде оқытушы ретінде және жеке практикада жұмыс істеуге дайындау.

Тренингте инновациялық әдістер қолданылады: PBL, CBL, TBL, визуалды ұйымдастырушылар, брейн-ринг, Mind Map және Prezzi бағдарламалары.

Кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамының ғылыми дәрежелері, ғылыми атақтары, біліктілік санаттары бар.

С.Д., Асфендияров атындағы ҚазҰМУ стратегиялық даму жоспарын жүзеге асыруда кафедра ұжымы әдет-ғұрыптар мен дәстүрлерді сақтайды. университеттің қоғамдық өміріне белсене қатысады.