Студенттердің ғылыми-зерттеу жұмысы (СҒЗЖ)

Студенттердің ғылыми-зерттеу жұмысы (СҒЗЖ) жалпы білім беру процесінің бөлігі болып табылады және барлық оқытылатын пәндер мен оқу сабақтарының мазмұнына енгізіледі (СҒЗЖ ережесінен)

СҒЗЖ мақсаты студенттердің тұрақты, тұрақты және тиімді ғылыми-зерттеу қызметін құру, халықаралық стандарттарға сәйкес ғылыми зерттеулер қағидаттарын оқыту, халықаралық стандарттарға сәйкес ҚазҰМУ СҒЗЖ сапасын арттыру болып табылады.

Тапсырмалар:

1) студенттерді ғылыми-зерттеу жұмысына қатысуға тарту;

2) шығармашылық қабілеттерін қалыптастырумен және дамытумен, студенттердің кәсіби-шығармашылық даярлығын жақсартумен, студент жастарды ғылыми зерттеулерге тарту нысандарын жетілдірумен білім беру, ғылыми және инновациялық процестердің бірлігін қамтамасыз ету;

3) студенттің жеке басын жан-жақты дамытуға, оның объективті өзін-өзі бағалауын қалыптастыруға, шығармашылық ұжымдарда жұмыс істеу дағдыларын игеруге, ұйымдастырушылық және инновациялық қызметке тартуға жәрдемдесу;

4)студенттерге заманауи медицинаның өзекті мәселелерін шешуде өз қабілеттерін іске асыруға мүмкіндік беру;

Ақпараттық – коммуникациялық технологиялар  кафедрасында “ Ақпараттық технологиялардың медицинада қолданылуы ”ғылыми студенттік үйірмесі жұмыс істейді.

Үйірме студенттері Университет күніне арналған жыл сайынғы “С.Д.

Асфендияров атындағы ҚазҰМУ студенттерінің ғылыми-зерттеу жұмысы жөніндегі конференцияны” өткізуге және Қазақстаннан тыс республикалардан тыс ғылыми конференцияларға белсенді

қатысады.

2023 жылы 21 сәуір айында Ақпараттық – коммуникациялық технологиялар кафедрасының Секция бойынша жыл сайынғы халықаралық студенттік олимпиада –« IT в медицине» олимпиаласы  өтті. Олимпиадада 11 жоба жұмыстары ұсынылды, оның 7-ы қазақ тілінде, қалған 3-і орыс тілінде, қалған 1-уі ағылшын тілінде ұсынылды.

Ғылыми конференция сәтті өтті.

Жоба барысында және аяқталғаннан кейін студенттерге әр түрлі сұрақтар қойылды, олар лайықты жауап берді бұл олардың жақсы дайындығын дәлелдеді. Ооимпиада қорытындысы бойынша бір жұмыс – 1 орын, екі жұмыс – 2 орын, үш жұмыс – 3 орын алды. Студенттер жоба бойынша барлық қатысушыларына дипломдар табысталды. Жеңімпаздар жүлделі орын мен номинацияға ие болды.